Kwalifikacja zasadnicza 

na studia stacjonarne (dawniej dzienne)  

i studia niestacjonarne (dawniej wieczorowe) 

jednolite i pierwszego stopnia

     

 

 zasady ogólne kwalifikacji konkursowej >>>zobacz  

 

  studia jednolite (magisterskie i równorzędne):

   kierunki:   lekarski                                  - zobacz  dzienne   >  wieczorowe

                     lekarsko-dentystyczny      - zobacz  dzienne   >  wieczorowe   (dawniej - stomatologia)

                     farmacja                                - zobacz  dzienne  >   wieczorowe 

                     analityka medyczna            - zobacz  dzienne  >   wieczorowe 

  studia pierwszego stopnia (licencjackie) (kierunki/specjalności):

                    fizjoterapia                             - zobacz dzienne  >   wieczorowe      

                    audiofonologia                       - zobacz dzienne  >   wieczorowe     

                    elektroradiologia                   - zobacz dzienne  >   wieczorowe      

                    pielęgniarstwo                       - zobacz dzienne                                  

                    położnictwo                            - zobacz dzienne                                  

                    zdrowie publiczne                 - zobacz >  dzienne  >   wieczorowe       

                    techniki dentystyczne          - zobacz dzienne  >  wieczorowe        

                    dietetyka                                  - zobacz dzienne  >  wieczorowe 

                    ratownictwo medyczne       - zobacz dzienne  >  wieczorowe  

                    higiena stomatologiczna     - zobacz dzienne  >  wieczorowe  

 

   Wstecz   

  

    

  

  

  

  

 

Zasady kwalifikacji konkursowej

   Do postępowania kwalifikacyjnego może być dopuszczona wyłącznie osoba legitymująca się świadectwem maturalnym lub świadectwem dojrzałości uprawniającym do podjęcia studiów w szkole wyższej, która w ustalonym terminie złoży w uczelni aplikację (elektroniczną) oraz wymagane dokumenty.

   Elektroniczną aplikację składają wszyscy kandydaci po uprzednim zalogowaniu się do elektronicznego systemu rekrutacyjnego i po wniesieniu opłaty rekrutacyjnej. Kandydaci, którzy złożą aplikację na więcej niż jeden kierunek studiów, określają podczas składania aplikacji preferowaną kolejność wybranych kierunków.

   W przypadku naboru zasadniczego na studia stacjonarne, do złożenia dokumentów zostaną zaproszeni jedynie kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia. W przypadku naboru uzupełniającego na studia stacjonarne (po jego ogłoszeniu) oraz naboru na studia niestacjonarne (wieczorowe), dokumenty należy składać w Wydziałowej/Oddziałowej Komisji Rekrutacyjnej natychmiast po złożeniu elektronicznej aplikacji.  

   Kwalifikacja odbywa się wyłącznie na kierunek/specjalność studiów zadeklarowany przez kandydata przy składaniu aplikacji i ma charakter konkursu. O przyjęciu na studia decyduje wyłącznie liczba punktów rankingowych obliczonych na podstawie punktów kwalifikacyjnych, wg kryteriów podanych poniżej dla wybranego kierunku/specjalności studiów. Liczbę zakwalifikowanych do przyjęcia ustala się na podstawie limitu miejsc dla danego kierunku/specjalności oraz formy studiów.

    W przypadku uwzględnianych wyników egzaminów maturalnych zewnętrznych ("nowa matura") lub matura europejska "EB", punkty rankingowe będą obliczane z zastosowaniem zasady, że 1 punkt procentowy w wyniku egzaminu maturalnego odpowiada 1 punktowi kwalifikacyjnemu. 

W przypadku matury międzynarodowej (IB), wyniki odpowiednich maturalnych egzaminów zewnętrznych przelicza się na punkty kwalifikacyjne wg tabeli: >>> zobacz

    W przypadku uwzględnianych (w kwalifikacji na określone kierunki/specjalności studiów)  wyników egzaminów polskiej "starej matury", oceny odpowiednich egzaminów maturalnych przelicza się na punkty kwalifikacyjne wg tabeli: >>> zobacz  

    W przypadku egzaminów i sprawdzianów przeprowadzanych w uczelni (równoważnych odpowiednim egzaminom "nowej matury") dla kandydatów przedstawiających "starą maturę", wyniki kwalifikacji będą obliczane w punktach kwalifikacyjnych.

   W przypadku naboru na studia I-go stopnia (licencjackie), do obliczenia ostatecznej liczby punktów rankingowych za przedmiot dodatkowy wskazany dla kierunku studiów z zakresu: biologia, chemia, fizyka z astronomią, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia i geografia, stosuje się mnożnik o wartości 1,4.

    Finalistom olimpiad przedmiotowych - etapu ogólnopolskiego ( >>> zobacz), ubiegającym się o przyjęcie na takie kierunki studiów, na których nie przysługuje im "przywilej" przyjęcia na studia "bez egzaminu", przyznaje się w ramach kwalifikacji konkursowej 100 punktów rankingowych za określony przedmiot, na podstawie dyplomu finalisty oraz/lub odpowiedniego wpisu w świadectwie maturalnym.

    Laureatom i finalistom olimpiad z języków obcych (nowożytnych) - etapu najwyższego, ubiegającym się o przyjęcie na takie kierunki studiów, na których wynik maturalnego egzaminu z języka obcego jest jednym z kryteriów przyjęć, którzy zostali zwolnieni z egzaminu maturalnego z j. obcego na podstawie dyplomu laureata/finalisty olimpiady, przyznaje się w ramach kwalifikacji konkursowej 100 punktów rankingowych za określony język obcy, na podstawie dyplomu laureata/finalisty oraz/lub odpowiedniego wpisu w świadectwie maturalnym.

    Kandydatom przedstawiającym "starą maturę", ubiegającym się o przyjęcie na takie studia, na których wynik maturalnego egzaminu z języka obcego jest jednym z kryteriów kwalifikacji, którzy zostali zwolnieni z egzaminu maturalnego z j. obcego na podstawie certyfikatu ukończenia kursu z języka obcego (nowożytnego) poza szkołą, przyznaje się za dany język obcy liczbę punktów kwalifikacyjnych zależną od rodzaju certyfikatu (>>> zobacz), na podstawie certyfikatu oraz/lub odpowiedniego wpisu w świadectwie maturalnym.

    Kandydatom na studia pierwszego stopnia (licencjackie), którzy złożą wraz z dokumentami uzyskany w szkole średniej lub pomaturalnej dyplom zawodowy zgodny (wg decyzji odpowiedniej Komisji Rekrutacyjnej) z wybranym kierunkiem studiów, przyznaje się dodatkowo 100 punktów rankingowych

    Zasada przeliczania na punkty kwalifikacyjne ocen ze świadectw "stara matura" i świadectw uznanych jako równoważne (w kwalifikacji na kierunki: fizjoterapia,  pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka, ratownictwo medyczne, techniki dentystyczne, zdrowie publiczne - specjalności: audiofonologia, elektroradiologia, higiena stomatologiczna, zdrowie publiczne)

 

Punkty 

kwalifikacyjne (*)

Ocena za przedmiot na polskim świadectwie dojrzałości  

 stara matura

Ocena na świadectwie dojrzałości lub maturalnym uzyskanym w innym kraju(**)

40

2

Mediocre (E)

61

3

Satisfactory (D)

78

4

Good (C)

90

5

Very good (B)

98

6

Excellent (A)

(*)  liczba punktów jest wartością środkową przedziału odpowiadającego ocenie

(**) w przypadku innych skal ocen na świadectwach zagranicznych, punkty rankingowe zostaną obliczone z zastosowaniem analogicznej zasady.

    

    O miejscu na każdej liście rankingowej decyduje suma uzyskanych punktów.

    Liczbę zakwalifikowanych do przyjęcia na studia określi limit miejsc ustalony dla danego kierunku/specjalności.

 

   Wstecz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

              

            

   Wstecz

            

            

           

 

   

       

Kwalifikacja na studia stacjonarne (dzienne)

Kwalifikacja na kierunki: lekarski i lekarsko-dentystyczny.

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo maturalne  “nowa matura” lub maturę "EB", będą kwalifikowani na podstawie sumy wyników z zewnętrznych egzaminów maturalnych  z biologii, chemii (arkusz II) oraz fizyki z astronomią (arkusz I).

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo maturalne "IB", będą kwalifikowani na podstawie przeliczonych na punkty kwalifikacyjne wyników zewnętrznych egzaminów pisemnych z dwóch spośród trzech wymienionych przedmiotów >>> zobacz 

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości “stara matura” lub uzyskali świadectwo dojrzałości (maturalne) poza granicami Polski, będą kwalifikowani na podstawie wyników uczelnianego egzaminu wstępnego w zakresie biologii i chemii (równoważnego arkuszowi II "nowej matury") oraz fizyki z astronomią (równoważnego arkuszowi I "nowej matury").

Kandydaci nieprzyjęci na studia stacjonarne mogą ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne >>> studia wieczorowe.

  Wstecz

      

     

   

     

     

     

   

Kwalifikacja na studia stacjonarne ( dzienne)

Kwalifikacja na kierunki: farmaceutyczny i analityki medycznej.

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo maturalne  “nowa matura” lub maturę "EB", będą kwalifikowani na podstawie sumy wyników z zewnętrznych egzaminów maturalnych (arkusz II) z biologii i chemii.

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo maturalne "IB", będą kwalifikowani na podstawie przeliczonych na punkty kwalifikacyjne wyników zewnętrznych egzaminów z biologii i chemii >>> zobacz 

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości  “stara matura lub uzyskali świadectwo dojrzałości (maturalne) poza granicami Polski, będą kwalifikowani na podstawie wyników uczelnianego egzaminu wstępnego w zakresie biologii i chemii (równoważnego arkuszowi II "nowej matury").

Kandydaci nieprzyjęci na studia stacjonarne mogą ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne >>> studia wieczorowe.

W przypadku nie wyczerpania limitu przyjęć na kierunek analityka medyczna, przeprowadzona będzie kwalifikacja uzupełniająca wg zasad ustalonych przez odpowiednią Komisję Rekrutacyjną. Terminy i zasady kwalifikacji uzupełniającej zostaną ogłoszone po ustaleniu.

 

 

  Wstecz

          

     

     

     

     

     

   

Kwalifikacja na studia stacjonarne (dzienne) I-go stopnia (licencjackie)

Kwalifikacja na kierunki: pielęgniarstwo, położnictwo.

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo maturalne “nowa matura” lub maturę "IB" (>>> zobacz ) lub maturę "EB", będą kwalifikowani na podstawie sumy przeliczonych na punkty rankingowe wyników następujących egzaminów maturalnych:

język polski – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy)

język obcy nowożytny – egz. ustny (poziom 1 – podstawowy)  >>> olimpiady językowe

przedmiot dodatkowy – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy) >>> olimpiady

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości “stara matura” lub uzyskali świadectwo dojrzałości (maturalne) poza granicami Polski, będą kwalifikowani na podstawie przeliczonych na punkty rankingowe ocen z egzaminów maturalnych uwidocznionych na świadectwie w zakresie:

egzamin pisemny z języka polskiego (narodowego),

egzamin z języka obcego nowożytnego (ustny)  >>> olimpiady i certyfikaty językowe

egzamin pisemny z przedmiotu dodatkowego  >>> olimpiady

Do obliczenia ostatecznej liczby punktów rankingowych za przedmiot dodatkowy z zakresu: biologia, chemia, fizyka z astronomią, matematyka, wiedza o społeczeństwie, stosuje się mnożnik o wartości 1,4. UWAGA: określony język obcy może być uwzględniony podczas kwalifikacji na studia tylko raz (albo jako język obcy albo jako przedmiot dodatkowy). 

W przypadku gdy na świadectwie jest uwidoczniony więcej niż 1 język obcy i więcej niż 1 przedmiot dodatkowy, kandydat określa w kwestionariuszu aplikacyjnym, który j. obcy i który przedmiot dodatkowy mają być uwzględnione.

Maturzyści, którzy ukończyli szkoły inne niż liceum ogólnokształcące i na świadectwie dojrzałości nie mają wyniku maturalnego egzaminu z języka obcego, mogą przystąpić w uczelni do egzaminu z języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego lub rosyjskiego. Wybrany język należy określić przy składaniu aplikacji.

W przypadku nie wyczerpania limitu przyjęć na kierunek studiów, przeprowadzona będzie kwalifikacja uzupełniająca. Terminy i zasady kwalifikacji uzupełniającej zostaną ogłoszone po ich ustaleniu.

  Wstecz

  

         

  

             

     

   

Kwalifikacja na studia stacjonarne (dzienne) I-go stopnia (licencjackie)

Kwalifikacja na kierunki/specjalności: audiofonologia, elektroradiologia, dietetyka, higiena stomatologiczna, ratownictwo medyczne, techniki dentystyczne. 

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo maturalne  “nowa matura” lub maturę "IB" (>>> zobacz ) lub maturę "EB", będą kwalifikowani na podstawie sumy przeliczonych na punkty rankingowe wyników następujących egzaminów maturalnych:

język polski – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy)

język obcy nowożytny – egz. ustny (poziom 1 – poziom podstawowy)   >>> olimpiady językowe

przedmiot dodatkowy – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy: biologia lub chemia lub fizyka z astronomią lub matematyka lub wiedza o społeczeństwie)  >>> olimpiady

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości  “stara matura” lub uzyskali świadectwo dojrzałości poza granicami Polski, będą kwalifikowani na podstawie przeliczonych na punkty rankingowe ocen z egzaminów uwidocznionych na świadectwie dojrzałości w zakresie:

egzamin pisemny z języka polskiego (narodowego),

egzamin z języka obcego nowożytnego (ustny)    >>> olimpiady i certyfikaty językowe

egzamin pisemny z przedmiotu dodatkowego (biologia lub chemia lub fizyka z astronomią lub matematyka lub wiedza o społeczeństwie)  >>> olimpiady

Do obliczenia ostatecznej liczby punktów rankingowych za przedmiot dodatkowy: biologia, chemia, fizyka z astronomią, matematyka, wiedza o społeczeństwie, stosuje się mnożnik o wartości 1,4.

W przypadku gdy na świadectwie jest uwidoczniony więcej niż 1 język obcy i więcej niż 1 przedmiot dodatkowy, kandydat określa w kwestionariuszu aplikacyjnym, który j. obcy i który przedmiot dodatkowy mają być uwzględnione.

Kandydaci, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości "stara matura", którzy na egzaminie maturalnym zdawali inny przedmiot dodatkowy niż wymienione powyżej, mogą przystąpić do organizowanego w uczelni egzaminu z biologii lub z chemii lub z fizyki z astronomią (równoważnego arkuszowi I "nowej matury"). Wybrany przedmiot należy określić przy składaniu aplikacji. 

Maturzyści, którzy ukończyli szkoły inne niż liceum ogólnokształcące i na świadectwie dojrzałości nie mają wyniku maturalnego egzaminu z języka obcego, mogą przystąpić w uczelni do egzaminu z języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego lub rosyjskiego. Wybrany język obcy należy określić przy składaniu aplikacji.

Kandydaci nieprzyjęci na studia stacjonarne mogą ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne >>> studia wieczorowe.

W przypadku nie wyczerpania limitu przyjęć na wybrany kierunek/specjalność studiów, przeprowadzona będzie kwalifikacja uzupełniająca wg zasad ustalonych przez odpowiednią Komisję Rekrutacyjną. Terminy i zasady kwalifikacji uzupełniającej zostaną ogłoszone po ich ustaleniu.

 

  Wstecz

 

 

 

 

 

Kwalifikacja na studia stacjonarne (dzienne) I-go stopnia (licencjackie)

Kwalifikacja na kierunek: fizjoterapia.

Kandydaci, którzy złożyli świadectwo maturalne  “nowa matura”, lub maturę "IB"  (>>> zobacz ) lub maturę "EB",będą kwalifikowani na podstawie sumy przeliczonych na punkty rankingowe wyników następujących egzaminów maturalnych:

fizyka z astronomią  – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy)

język obcy nowożytny – egz. ustny (poziom 1 – poziom podstawowy)   >>> olimpiady językowe

przedmiot dodatkowy – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy: biologia lub chemia lub wiedza o społeczeństwie lub matematyka)  >>> olimpiady

Kandydaci, którzy złożyli świadectwo dojrzałości  “stara matura” lub uzyskali świadectwo dojrzałości poza granicami Polski, będą kwalifikowani na podstawie przeliczonych na punkty rankingowe ocen z egzaminów uwidocznionych na świadectwie dojrzałości w zakresie:

fizyka z astronomią  – egz. pisemny

egzamin z języka obcego nowożytnego (ustny)    >>> olimpiady i certyfikaty językowe

egzamin pisemny z przedmiotu dodatkowego (biologia lub chemia lub  wiedza o społeczeństwie lub matematyka)  >>> olimpiady

Do obliczenia ostatecznej liczby punktów rankingowych za przedmioty z zakresu: biologia, chemia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, stosuje się mnożnik o wartości 1,4.

W przypadku gdy na świadectwie jest uwidoczniony więcej niż 1 język obcy, kandydat określa w kwestionariuszu aplikacyjnym, który j. obcy ma być uwzględniony.

Kandydaci, którzy złożyli świadectwo dojrzałości "stara matura", którzy na egzaminie maturalnym zdawali inny przedmiot dodatkowy niż wymienione powyżej, mogą przystąpić do organizowanego w uczelni egzaminu z biologii lub z chemii oraz z fizyki z astronomią (równoważnego arkuszowi I "nowej matury"). Wybrany przedmiot należy określić przy składaniu aplikacji. 

Maturzyści, którzy ukończyli szkoły inne niż liceum ogólnokształcące i na świadectwie dojrzałości nie mają wyniku maturalnego egzaminu z języka obcego, mogą przystąpić w uczelni do egzaminu z języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego lub rosyjskiego. Wybrany język należy określić przy składaniu aplikacji.

Kandydaci nieprzyjęci na studia stacjonarne mogą ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne >>> studia wieczorowe.

 

  Wstecz

 

 

 

 

Kwalifikacja na studia stacjonarne (dzienne) I-go stopnia (licencjackie)

Kwalifikacja na kierunek/specjalność:  zdrowie publiczne.

Kandydaci, którzy złożyli świadectwo maturalne  “nowa matura” lub maturę "IB" ( >>> zobacz ) lub maturę "EB", będą kwalifikowani na podstawie sumy przeliczonych na punkty rankingowe wyników następujących egzaminów maturalnych:

język polski – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy)

język obcy nowożytny – egz. ustny (poziom 1 – poziom podstawowy)   >>> olimpiady językowe

przedmiot dodatkowy – egz. pisemny (arkusz I – poziom podstawowy: biologia lub chemia lub fizyka z astronomią lub matematyka lub wiedza o społeczeństwie lub historia lub geografia)  >>> olimpiady

Kandydaci, którzy złożyli świadectwo dojrzałości  “stara matura” lub świadectwo dojrzałości uzyskane poza granicami Polski, będą kwalifikowani na podstawie przeliczonych na punkty rankingowe ocen z egzaminów uwidocznionych na świadectwie dojrzałości w zakresie:

egzamin pisemny z języka polskiego (narodowego),

egzamin z języka obcego nowożytnego (ustny)    >>> olimpiady i certyfikaty językowe

egzamin pisemny z przedmiotu dodatkowego (biologia lub chemia lub fizyka z astronomią lub matematyka lub wiedza o społeczeństwie lub historia lub geografia)  >>> olimpiady

Do obliczenia ostatecznej liczby punktów rankingowych za przedmiot dodatkowy z zakresu: biologia, chemia, fizyka z astronomią, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, stosuje się mnożnik o wartości 1,4.

W przypadku gdy na świadectwie jest uwidoczniony więcej niż 1 język obcy i więcej niż 1 przedmiot dodatkowy, kandydat określa w kwestionariuszu aplikacyjnym, który j. obcy i który przedmiot dodatkowy mają być uwzględnione.

Kandydaci, którzy złożyli świadectwo dojrzałości "stara matura", którzy na egzaminie maturalnym zdawali inny przedmiot dodatkowy niż wymienione powyżej, mogą przystąpić do organizowanego w uczelni egzaminu z biologii lub z chemii lub z fizyki z astronomią (równoważnego arkuszowi I "nowej matury"). Wybrany przedmiot należy określić przy składaniu aplikacji. 

Maturzyści, którzy ukończyli szkoły inne niż liceum ogólnokształcące i na świadectwie dojrzałości nie mają wyniku maturalnego egzaminu z języka obcego, mogą przystąpić w uczelni do egzaminu z języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego lub rosyjskiego. Wybrany język obcy należy określić przy składaniu aplikacji.

Kandydaci nieprzyjęci na studia stacjonarne mogą ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne >>> studia wieczorowe.

 

 

  Wstecz

 

 

 

 

 

Zasady kwalifikacji uzupełniającej na studia stacjonarne

W przypadku nie wyczerpania limitu przyjęć na kierunek/specjalność studiów, przeprowadzona będzie kwalifikacja uzupełniająca wg zasad ustalonych przez odpowiednią Komisję Rekrutacyjną. 

Zasady i terminy kwalifikacji uzupełniającej na poszczególne kierunki studiów zostaną ogłoszone po ustaleniu.

  

  

 

  Wstecz

                  

        

      

    

Kwalifikacja na studia niestacjonarne (wieczorowe)

Odbywa się w przypadku, gdy liczba kandydatów znacznie przekracza limit przyjęć na studia stacjonarne na określonym  kierunku/specjalności studiów.  O przyjęcie na studia wieczorowe  może ubiegać się osoba, która:

  A.  brała w roku rekrutacji udział w kwalifikacji (na ten sam kierunek studiów) w AM w Warszawie lub innej Akademii Medycznej w kraju ale nie uzyskała liczby punktów wystarczającej do przyjęcia na studia stacjonarne.

  B.  ukończyła lub aktualnie kończy studia na innym (równorzędnym) kierunku w Akademii Medycznej.

  

  

 Kwalifikacja na niestacjonarne (wieczorowe) studia lekarskie, lekarsko-dentystyczne, analityki medycznej i farmaceutyczne  

odbywa się na podstawie aplikacji elektronicznej oraz złożonych przez kandydata dokumentów, skompletowanych zgodnie z wykazem, a w przypadku absolwenta innego kierunku nauczanego w Akademii Medycznej - zaświadczenia z dziekanatu o ukończeniu lub dyplomu ukończenia studiów magisterskich lub równorzędnych. 

     W terminie określonym po ustaleniu należy:

1.      złożyć nową aplikację elektroniczną (na studia niestacjonarne - wieczorowe),

2.      wnieść nową opłatę rekrutacyjną na uzyskany elektronicznie numer konta,

3.      złożyć w odpowiedniej Komisji Rekrutacyjnej komplet wymaganych dokumentów. 

4.      do składanych dokumentów należy dołączyć oryginał dowodu wpłaty

 O miejscu na liście rankingowej i kwalifikacji na studia wieczorowe decyduje liczba punktów obliczana podstawowo wg zasad podanych dla przyjęć na studia stacjonarne. Kandydującym absolwentom innego (równorzędnego) kierunku medycznego przyznaje się maksymalną liczbę punktów rankingowych.  

Termin ogłoszenia wyników naboru na studia niestacjonarne-wieczorowe ustali odpowiednia Wydziałowa/Oddziałowa Komisja Rekrutacyjna

  

 Kwalifikacja na niestacjonarne (wieczorowe) studia pierwszego stopnia (licencjackie)  

odbywa się na podstawie aplikacji elektronicznej oraz złożonych przez kandydata dokumentów, skompletowanych zgodnie z podanym wykazem, a w przypadku absolwenta innego kierunku nauczanego w Akademii Medycznej - zaświadczenia z dziekanatu o ukończeniu lub dyplomu ukończenia studiów  równorzędnych lub magisterskich. 

     W terminie określonym po ustaleniu należy:

1.      złożyć nową aplikację elektroniczną (na studia niestacjonarne - wieczorowe),

2.      wnieść nową opłatę rekrutacyjną na uzyskany elektronicznie numer konta,

3.      złożyć w odpowiedniej Komisji Rekrutacyjnej komplet wymaganych dokumentów. 

4.      do składanych dokumentów należy dołączyć oryginał dowodu wpłaty

O miejscu na liście rankingowej i kwalifikacji na studia wieczorowe decyduje liczba punktów obliczana wg zasad podanych dla przyjęć na studia stacjonarne. Kandydującym absolwentom innego kierunku medycznego przyznaje się maksymalną liczbę punktów rankingowych.

Termin ogłoszenia wyników naboru na studia niestacjonarne-wieczorowe ustali odpowiednia Wydziałowa/Oddziałowa Komisja Rekrutacyjna

 

 

  

 Wstecz   Wyjście